05 Červenec 2017

Alfa Romeo Stelvio získala 5 hvězdiček Euro NCAP

 

  • První SUV v historii značky Alfa Romeo dosáhlo vynikajícího výsledku a stanulo na vrcholu své kategorie v oblasti ochrany dospělých cestujících.
  • Toto významné ocenění potvrzuje zvláštní pozornost, kterou konstruktéři Alfy Romeo věnovali bezpečnosti všech účastníků silničního provozu. Zároveň dokazuje, že platforma, na které stojí jak Stelvio, tak i Giulia, se vyznačuje vynikajícími parametry.

 

Alfa Romeo Stelvio dosáhla 5hvězdičkového hodnocení v nárazových testech Euro NCAP, a to s celkovým skóre 97 % za ochranu dospělých cestujících. Jedná se o vynikající výsledek, a to i s ohledem na zpřísněné hodnocení, které Euro NCAP zavedlo v roce 2016. Kokpit prvního SUV Alfy Romeo zůstal při čelním nárazu zcela nepoškozený a všechny kritické body cestujících byly dokonale chráněné.

 

Testy na předních sedadlech včetně hlavových opěrek bránících poranění krční páteře při nárazu zezadu dopadly rovněž skvěle. Alfa Romeo Stelvio je navíc vybavena autonomním nouzovým brzděním AEB ve standardu. Zkoušky v nízkých rychlostech typických pro městský provoz potvrdily vynikající úroveň ochrany a systém ve všech rychlostech prokázal, že dokáže nehodě zabránit.

 

Těchto výsledků bylo dosaženo díky dvěma základním prvkům Alfy Romeo Stlevio: účinné karoserii, která je pevná a odolná díky rozsáhlému využití ultralehkých materiálů, jakým je například hliníkový kompozit, a také přijetí velkého množství inovativních bezpečnostních zařízení, které neinvazivně pomáhají dosáhnout vzrušujícího potěšení z jízdy, čemuž napomáhá špičkový podvozek a zavěšení kol.

 

Alfa Romeo Stelvio byla navržena v rámci konstrukční rodiny Giorgio, což znamená, že stejnou architekturu využívá i Giulia. Tato architektura byla navržena tak, aby vozům Alfa Romeo poskytla špičkovou ovladatelnost, skvělé jízdní vlastnosti a bezpečnost, což dokládá i 5hvězdičkové hodnocení EuroNCAP, které obdržela nedávno i Giulia.  

 

Turín, 5. července 2017

 

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory