06 Únor 2018

Alfa Romeo Stelvio je nejlepším novým autem roku 2018

 

Stelvio získalo další prestižní ocenění. Čtenáři italského magazínu Quattroruote udělili prvnímu SUV od Alfy Romeo nejprestižnější cenu s výrazným bodovým náskokem. Stelvio tak přibylo na seznam vítězů hlasování časopisu hned za sportovním sedanem Giulia, který titul „Novità dell'anno" obdržel v loňském roce.

 

Slavnostní předávání cen proběhlo v Miláně v rámci Dne Quattroruote. Cenu převzal před početným publikem složeným z předních osobností průmyslu, žurnalistiky a automobilové scény Chief Operating Officer FCA EMEA Alfredo Altavilla.

 

Čtenáři magazínu Quattroruote (www.quattroruote.it) zvolili první SUV značky Alfa Romeo nejlepším novým vozem roku 2018 udělením 34,2 procenta hlasů. Hodnocení se účastnilo 12 modelů různých segmentů a značek a vítězství Stelvia je o to významnější, že mělo před druhým a třetím vozem výrazný bodový náskok (10 % a 9,2 % udělených hlasů).

 

Od roku 2000 získalo titul celkem dvanáct modelů skupiny FCA. V loňském roce ho obdržel sportovní sedan Giulia, který byl prvním z nové generace vozidel Alfa Romeo a který stejně jako Stelvio představuje dokonalost italské automobilové konstrukce, inovací a designu. Vášnivý zájem čtenářů o tento titul a účast v hlasování je podle FCA také uznáním pro samotný časopis Quattroruote a jeho redakci.

 

Získaný titul Novità dell'anno 2018 potvrzuje nespornou přitažlivost Stelvia pro širokou veřejnost. Zásluhu má na tom jeho elegantní a sportovní styl v kombinaci se špičkovými výkony a ovladatelností. Stelvio je zhmotněním originálního ducha Alfy Romeo v prvním SUV značky, a to v její více než stoleté historii. Model vyniká bezkonkurenční bezpečností oceněnou pětihvězdičkovým hodnocením v testech EuroNCAP a pochlubit se může i titulem nejrychlejšího SUV na okruhu. Stelvio Quadrifoglio totiž na legendárním německém okruhu Nürburgring dosáhlo rekordního času na kolo.


Turín, 6. února 2018

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Obrázky


Download

Související obrázky


Priložené soubory